Somebody To Love

70’li yılların ruhunu yansıtan, “sıradanlıktan kurtuluş” teması bu koleksiyonun en göze çarpan özelliğidir. 70’li yıllardan önce jean; işçi sınıfı, çiftçi ve toprakla uğraşan kişiler tarafından tercih ediliyordu. 60’lı yılların sonundaki gelişigüzellik ise 70’li yıllarda jeani Amerika’da bir moda akımı haline getirdi.

Özellikle gençlerin günlük hayatlarında jean giymeye başlamasıyla jean, yavaş yavaş bir moda öğesi oldu.

Bossa Denim, Somebody To Love koleksiyonu ile siyasi ve kültürel değişimlerin modayı en derinden etkilediği yıllar olan 70’li yılların yaşam tarzına dikkat çekiyor.

Hippilerin barış, sevgi, sanat ve tasasız yaşamı temel alan bohem tarzı koleksiyona yansıyor. Dönemin negatif ruh halinden kurtulmak için giyilen özgür kıyafetler yeniden yorumlanıyor ve daha canlı bir silüet oluşturuluyor.

Hayatı dolu dolu yaşamayı seven, özgür bir stile sahip kişiler için tasarlanan koleksiyon, 70’ler etkisini günümüze daha modern çizgiler ile getiriyor.

Birçok farklı yıkamalı kumaşı bulabileceğiniz koleksiyon, birkaç koyu indigo renk ile sınırlı değil. Koleksiyonda açık renk mavi tonlara kadar gidebileceğiniz denimler sunuluyor. Yumuşak tuşeler, unisex jeanler, temiz görüntüler bu koleksiyonun öne çıkanları arasında bulunuyor.

Dönemin rahatlığından yola çıkarak sunulan denimler ise size büyük esneklik sağlıyor. Bir ürünü bir çok stilde uygulayabilecek, farklı yıkamalar ile çeşitliliği artırabileceksiniz.

Döneme damgasını vuran rock grubu Jefferson Airplane’in  ünlü şarkısı “Somebody To Love” ı gözleriniz kapalı dinlerken; çimlerde çıplak ayaklarla yürüdüğünüzü, özgür ve mutlu olduğunuzu hayal edin…
İşte o an Bossa Denim’in cazibesi yüksek; bir o kadar da özgür koleksiyonu keşfetmek için mükemmel bir zaman!